PRVAKINJA HRVATSKE U KROSU

Marina Tomić, učenica 5. razreda naše škole postala je prvakinja Hrvatske u krosu u konkurenciji limačica - djevojčica do 11 godina. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u krosu – kako glasi službeni naziv tog natjecanja održano je u subotu, 24. 11. a grad domaćin bio je Vrbovec.

U kategoriji limačica nastupilo je 54 atletičarke iz svih dijelova Hrvatske, a Marina je povela utrku od samog starta, cijelo vrijeme vodila i zasluženo osvojila titulu najbrže u Hrvatskoj. Dionicu od 600 metara pretrčala je u vremenu 1:53,7  i drugoplasiranu je ostavila više od 4 sekunde.

Marina je ove godine u natjecanjima Hrvatske atletske lige sjever (HALS) osvajala medalje u skoku u dalj, 60 i 400 metara, a ovo joj je najveći uspjeh u atletskoj karijeri, koja traje od prvog razreda.

objavio: Administrator   datum: 28. 11. 2012.