22.4. Dan planeta Zemlje - integrirani dan

Ovogodišnji dan planeta Zemlje obilježili su učenici 1. do 4. razreda matične i područne škole.

Cilj integriranog dana bio je potaknuti učenike na stvaranje ispravnog stajališta o važnosti očuvanja planeta Zemlje za život ljudi, biljaka i životinja te osposobljavanje za zaštitu i čuvanje planeta.

Priprema je izvršena u učionici, a realizacija u centru Jasenovca uz organizaciju TZ općine Jasenovac. TZ Jasenovca osmislila je ovaj dan s rlo različitim aktivnostima.

Učenici su se okupili pred društvenim domom gdje je izvršena sadnja drveća uz pomoć odraslih osoba.

Nakon toga uređivali su tj. sakupljali papire ispred društvenog doma i u parku.

TZ općine Jasenovac je za male vrijedne učenike pripremila slatkiše, grickalice i sokove. Svi su bili zadovoljni i veseli jer su učinili nešto korisno za našu lijepu Zemlju.

objavio: Alenka Šašinović   datum: 23. 4. 2010.