„Kros Sportskih novosti“

U nedjelju 27. 04. ove godine održan je na zagrebačkom jezeru Bundek „Kros Sportskih novosti“. To je najmasovniji sportski događaj u Hrvatskoj – ove godine se okupilo gotovo 4000 učenika osnovnih i srednjih škola te studenata. Na njemu je sudjelovalo i 20 učenica i učenika naše škole.

Vrijeme baš nije bilo idealno – gotovo polovinu natjecanja padala je kiša, ali to naše trkače nije smetalo. Trčalo se po razredima – od 5. do osmog u muškoj i ženskoj kategorije, a bodovalo se i pojedinačni i ekipni plasman (za ekipu su bila potrebna barem tri trkača/trkačice iz razreda).

Idemo redom:

prve su nastupile najmlađe – učenice petih razreda, a njih je bilo najviše – preko 250. Tu smo bili najmanje uspješni – nastupile su Lucija Vidaković, koja je bila je 66. Anika Šepović je bila 69. (one su tek treći razred) Lucia Šepović je bila 118. a Natalija Radić 187.

Nakon njih nastupio je solidno David Jakupović, jedini naš predstavnik u konkurenciji petih razreda i osvojio mjesto u zlatnoj sredini. Kod učenica 6. razreda bili smo favoriti za visok plasman i to smo potvrdili – Marina Tomić vodila je od starta do cilja i uvjerljivo pobijedila, Patricija Mačković je osvojila 6. mjesto, a Ivana Matić, Maja Milašinović i Ena Pavlović su se plasirali između 55. i 60 mjesta. Ekipno, cure su bile druge u konkurenciji 6. razreda. Tomislav Topalović trčao u konkurenciji dječaka i stigao u drugoj polovici poretka.

Učenice 7. razred bile su gotovo jednako uspješne – ekipno su bile četvrte. Pojedinačno je to izgledalo ovako. Silvija Alich 13., Iva Šaka 35. a Ana Jakovljević 36. mjesto. Blizu njij je bil i Adriana Kaplan. Uz to je nastavnik negdje izgubio listić Barbare Matoš, pa je ona trčala za osme razrede (zvala se Dora Jakupović), a Marija Jakovljević je zbog taktičkih zamisli prebačena također u stariju konkurenciju.

Konačno, zadnja naša utrka bila je kod učenica osmih razreda. I tu smo bili favoriti prije starta, a tu smo ulogu i opravdali: Josipa Gajdoš je sjajnom utrkom osvojila sigurno prvo mjesto, Mirena Milašinović je bila šesta, a Marija Jakovljević dvadeseta – to nam je donijelo ekipno prvo mjesto kod osmih razreda i pehar.

Do kraja smo uspjeli osvojiti još jedan pehar – učenice naše škole su ekipno osvojile sveukupno odlično drugo mjesto.

objavio: Alenka Šašinović   datum: 28. 4. 2014.