Natječaj za izbor i imenovanje ravnatelja/ice Škole

Na temelju članka 127. i 165. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

( „Narodne novine „ br. 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13) i članka 61. Statuta Osnovne škole Jasenovac, Jasenovac, a sukladno odluci Školskog odbora Osnovne škole Jasenovac od 26. 11. 2014. godine, Školski odbor Osnovne škole Jasenovac raspisuje

Natječaj za izbor i imenovanje ravnatelja/ice Škole

Uvjeti: za ravnatelja/icu može biti izabrana osoba koja ispunjava uvjete za učitelja ili stručnog suradnika osnovne škole, a ima najmanje višu stručnu spremu i najmanje pet ( 5 ) godina radnog iskustva na odgojno-obrazovnim poslovima u osnovnoj ili srednjoj školi.

Ravnatelj/ica se imenuje na vrijeme od pet ( 5 ) godina.

Na ovaj natječaj se ravnopravno prijavljuju osobe oba spola.

Uz pisanu prijavu na natječaj kandidati su dužni priložiti sljedeću dokumentaciju,  u izvorniku ili ovjerenoj preslici:

·         Životopis

·         Domovnicu

·         Valjanu javnu ispravu kojom se dokazuje stupanj i vrsta stručne spreme ( diploma ),

·         Dokaz o položenom stručnom ispitu ili da je osoba oslobođena obveze polaganja,

·         Dokaz o radnom iskustvu na odgojno-obrazovnim poslovima ( potvrda poslodavca u osnovnoj i/ili srednjoj školi o vrsti i trajanju poslova, te potvrda ili elektronički zapis Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje),

·         Uvjerenje da se protiv osobe ne vodi kazneni postupak glede zapreka za zasnivanje radnog odnosa i članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi ( ne starije od 6 mjeseci )

Rok za podnošenje prijave kandidata je osam ( 8 ) dana od dana objave natječaja.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku od četrdeset i pet ( 45 ) dana od dana isteka roka za podnošenje prijava.

Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

Natječaj je objavljen u „24 sata“  dana 30. 11. 2014. godine i traje od 30.11.2014. do 8.12.2014.

Prijave dostaviti na adresu s naznakom „Natječaj za ravnatelja/icu Škole – ne otvarati“

Osnovna škola Jasenovac

Braće Radić 145

44324 Jasenovac

objavio: Alenka Šašinović   datum: 30. 11. 2014.