Sportski izlet u Zagreb

Učenici naše škole danas su putovali na sportski izlet u Zagreb.

U Zagrebu smo posjetili Muzejsko-memorijalni centar Dražena Petrovića, klizačko natjecanje Zlatni medvjed i hokejašku utakmicu KHL Medveščak-HC Tiroler Wasserkraft Innsbruck.

FOTOGRAFIJE

Dan bez školskih torbi smo ovaj put obilježili sportski. Prvi dio obilaska je uključivao posjet muzeju Dražena Petrovićeva, koji im je pobliže dočarao lik i dijelo ovog velikog sportaša. Nakon obilaska muzeja uz stručno vodstvo, pogledali su i kratki film o Draženovom životu i radu nakon čega su za uspomenu dobili poster Dražena Petrovića.

Nakon obilaska muzeja uputili smo se na klizalište na Zagrebačkom velesajmu, gdje su djeca imala mogućnost pogledati natjecanje u umjetničkom klizanju u organizaciji KK Medveščak.

Kako smo drugi dio naše priče nakon parketa, nastavili na ledu, za kraj dana smo posjetili hokejašku utakmicu KHL Medveščak, u Domu sportova. Ovo je bio poseban doživljaj za učenike koji su imali priliku prvi put uživo vidjeti kako izgleda ova igra.

Kako ovaj izlet ne bi bio samo sportskog karaktera, svaki razred je sudjelovao u kupnji hokejaškog paka, kojim smo pomogli humanitarnoj akciji KHL-a Medveščak koji će sve donacije uplatiti Klaićevoj dječjoj bolnici.

Sa izleta nosim vesele uspomene zajedničkog druženja, malo dobrote i humanosti, a kako nam je bilo pogledajte u fotogaleriji.

Ovim putem se i zahvaljujemo svim našim predivnim domaćinima KK Medveščak, Muzejsko-memorijalnom centru Dražen Petrović, i KHL-u Medveščak što su nas ugostili, i potrudili se da kući ponesemo divne uspomene, kao i našim strpljivim vozačima autobusa koji su nas unatoč svim gužvama dovezli uspješno na naše destinacije.

objavio: Sanja Radić   datum: 27. 10. 2017.