Poštovani roditelji,

na ovoj stranici nudimo neke zanimljive članke

s korisnim informacijama za Vas i Vaše školarce.

HRVATSKI ZAVOD ZA JAVNO ZDRAVSTVO

OBAVIJEST RODITELJIMA

Škola koju pohađa Vaše dijete sudjeluje u provođenje „Posebnog programa Ministarstva zdravlja - praćenje zdravstveno-ekoloških indikatora provedbe Parmske deklaracije u osnovnim školama“.

U svrhu unapređenja zdravlja naše djece i osiguranja boljih sanitacijskih uvjeta u školama,  Svjetska zdravstvena organizacija izradila je standardizirani upitnik o praćenju rizika na zdravlje od okolišnih čimbenika poglavito prema djeci.

Hrvatska je pristupila ovom istraživanju te je za koordinaciju i provedbu imenovan Hrvatski zavod za javno zdravstvo koji surađuje na terenu sa županijskim zavodima.

Ovom anketom prikupit će se informacije o ponašanju učenika u sedmim i osmim razredima osnovnih škola vezanih uz higijenske navike, sanitarne prostorije u školi i uporabu duhana. Postavit će im se pitanja o uporabi duhana, spoznajama i stavovima prema duhanu, duhanskom dimu u školskom okolišu, sredstvima transporta do škole.

Popunjavanje anonimnog upitnika ne predstavlja opasnost za Vaše dijete. Postupci anketiranja planirani su tako da zaštite privatnost Vašeg djeteta i omoguće anonimno sudjelovanje. U izvještaju o rezultatima nikada neće biti spomenuto ime Vašeg djeteta.

Ako imate bilo kakvih pitanja, molimo Vas da se obratite ravnatelju škole koju pohađa Vaše dijete i/ili koordinatoru istraživanja zaduženog za Vašu školu.

Zahvaljujemo na suradnji

objavio: Administrator   datum: 8. 11. 2012.