PŠ PUSKA

U školskoj godini 2023./2024. ima nas 11:

3 učenika u prvom  i 3 učenika u trećem razredu, učiteljica nam je Vesna Vidaček

u drugom i 2 učenika u četvtom razredu, učiteljica nam je Dragana Majstorović .

POSJET NOVSKOJ

Dana 27. 09. 2012. godine učenici PŠ Puska posjetili su djelatnike DVD-a Novska i PP Novska.

Na parkiralištu DVD-a upoznali su dva vatrogasca koji su ih upoznali sa svom opremom

koju posjeduju u svojoj postaji. Učenici su mogli isprobati zaštitne šljemove i vidjeli su zaštitna vatrogasna odjela. Na kraju posjeta svi su se provozali u košari jednog vatrogasnog vozila koja služi za spašavanje ljudi u zgradama.

Nakon posjeta vatrogasnoj postaji, prošetali smo se gradom. Pješačili smo pješačkom stazom.

Cestu smo prešli preko zebre, a prometom je upravljao semafor. Naravno cestu smo prešli kada se je upalilo zeleno svijetlo. Putem smo vidjeli zgrade glazbene škole, kina, banke i općine. A onda smo stigli u Policijsku postaju Novska.

Domaćini su nas lijepo ugostili, počastili sokićima i grickalicama. Vidjeli smo policijski vozni park: motore, džipove, kombije. Isprobali smo i policijske sirene. Obišli smo i zatvor.

Na kraju posjeta zajedno s policajcima odšetali smo se na autobusno stajalište i sretno otputovali kući.

Hvala djelatnicima DVD-a Novska i PP Novska na prekrasnom danu koji su nam omogućili.

objavio: Administrator   datum: 27. 9. 2012.