OBAVIJEST ZA UČENIKE I RODITELJE O POČETKU NASTAVE ZA ŠKOLSKU GODINU 2020./2021.

U skladu s Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije Covid- 19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u šk. god. 2020./2021. ( u prilogu) i Modelima i preporukama za rad u uvjetima povezanim s Covid- 19 ( u prilogu),  OŠ Jasenovac poduzela je adekvatne mjere u cilju sprječavanja širenja infekcije.

Organizacija rada s učenicima:

• Svaki razred boravi u svojoj učionici. Svaki učenik sjedi sam u klupi i razmak između njih iznosi najmanje 1,5 m. Kako su time zadovoljeni uvjeti u učionici, učenici u razredima NEĆE morati nositi maske.
  • Besplatne maske. Svi učenici predmetne nastave  ( 5.- 8. r), te svi putnici ( 1.- 8. r) dobit će po 4 besplatne višekratne, pamučne maske.
  • Prilagođen raspored sati. Koliko god bude moguće, nastava će se organizirati u blok satovima.
  • Izborni predmeti u RN. Učitelji izbornih predmeta u RN koriste masku.
  • Higijena i dezinfekcija ruku. Prednost pri higijeni i dezinfekciji ima pranje ruku vodom i sapunom, pogotovo kod učenika nižih razreda ( 1.- 4. razred). U višim razredima ( 5.- 8. razred) bit će postavljeni dezinficijensi za dezinfekciju ruku.
  • Školski odmor i užina. Učenici primarno borave u učionicama i na hodnicima provode što manje vremena. Tijekom nastave učenici moći pojedinačno koristiti toalet. Pri korištenju toaleta potrebno je držati propisani razmak. Užina će se dijeliti u blagovaonici, poštujući propisane mjere i po utvrđenom rasporedu.
  • Čišćenje prostorija. Školske prostorije u kojima borave učenici i djelatnici redovito će se čistiti, provjetravati i dezinficirati, sukladno preporukama, barem dva puta dnevno. Osim informatičke učionice, koja će se čistiti i dezinficirati poslije svakog razreda.
  • Početak nastave. Nastava će započinjati u 7:45, kako bismo dobili više vremena za dezinfekciju i čišćenje zajedničkih prostora.

Dolazak i odlazak iz škole:

• Ulaz i izlaz. Za ulaz i izlaz iz škole učenici će koristiti dva ulaza. Učenici 1.- 4. razreda koriste glavni ulaz u školu, a učenici 5.- 8. razreda koriste stražnji ulaz kod školske dvorane.
  • Dolazak i odlazak iz škole. Prilikom dolaska, učenici odmah ulaze u školu, pazeći na propisani razmak. Odlaze do garderobe, preobuvaju se, odlažu jakne i ulaze u učionice bez zadržavanja po hodnicima. Po završetku nastave, učenici izlaze na istom mjestu na kojem su ušli u školu, pazeći na propisani razmak. Prilikom ulaska i izlaska iz škole preporuča se nošenje maski. Izlazak iz škole za vrijeme nastave nije dozvoljen.
  • Prijevoz učenika. U dogovoru s prijevoznikom, osigurana je socijalna distanca među učenicima. U autobusu je obvezno nošenje maski.
  • O eventualnim promjenama i dopunama bit ćete na vrijeme obaviješteni.
  • POČETAK NASTAVE- ponedjeljak, 7. rujna 2020. u 8:00 sati
  • PRIJEVOZ UČENIKA ( polazak autobusa):

PUSKA                     7:10

MLAKA                   6:50

KOŠUTARICA        7:00

TANAC                    7:30

• POVRATAK KUĆAMA OKO 10:00 SATI.

Ravnatelj škole:

Branko Šepović, prof.

Na poveznicama možete pogledati preporuke i upute vezane uz početak nove školske godine:

Modeli i preporuke za provedbu nastave u 2020-2021

Upute vrtici i škole

objavio: Administrator   datum: 3. 9. 2020.