PROJEKT "MOJE MALO KINO"

Učenici naše škole sudjelovali su u projektu "Moje malo kino" u organizaciji Centra za kulturu Čakovec, POU Samobor i POU Novska. Cilj projekta je poučavati djecu filmskoj pismenosti kroz pripremljene pedagoške materijale (pomno odabrani europski filmovi za djecu). Filmovi su odabrani prema uzrastu djece.

24.11.2022. učenici predmetne nastave gledali su filmove i sudjelovali aktivno u filmskim radionicama (5. i 6.r. Mucica i Spaceboy, 7. i 8.r. Prave riječi i Ljeto kada sam naučila letjeti). Osim filmskih radionica učenici su obišli i Poduzetnički inkubator "Pismo" Novska, Zavičajnu muzejsku zbirku grada Novske, Izložbu Ane Fran u Srednjoj školi Novska, te poslušali predavanje o popularizaciju STEM-a na području grada Novske,

12.12.2022. učenici razredne nastave gledali su filmove i sudjelovali u radionicama      (1. i 2.r. Tonka će sutra i Mama Mu se vraća kući i 3. i 4.r. Močvarna rupa i Rocca mijenja svijet).  Učenici su posjetili Zavičajnu muzejsku zbirku grada Novske i Glazbenu školu Novska.

objavio: Vera Mađerić   datum: 12. 12. 2022.